MBP w Opolu: Spotkania autorskie oraz warsztaty dla młodzieży i dzieci

Spotkanie podróżnicze z Marcinem Kydryńskim czy cykliczne warsztaty – Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zachęca do odwiedzin i skorzystania z jej kulturalnej oferty.

W czwartek (13.06) spotkanie z Bartoszem Józefiakiemautorem książki „Patodeweloperka. To nie jest kraj do mieszkania” w sali konferencyjnej MBP o godz.18.00. Spotkanie poprowadzi Patryk Szymański. Na potrzeby najnowszej książki Józefiak zatrudnił się na budowie jako operator dźwigu oraz przeszedł szkolenie ze sprzedaży nieruchomości. W swoim reportażu wcieleniowym autor zgłębia kulisy branży deweloperskiej. Zainspirowany swobodnymi rozmowami (choć nie zawsze etycznymi) deweloperów Bartosz Józefiak wyrusza w Polskę, by sprawdzić, jak tak naprawdę wygląda budowa naszych domów i mieszkań. Urzędnicy, architekci, deweloperzy, marketingowcy i budowlańcy zdradzają mu, na czym najbardziej oszczędzają, na czym (i na kim) zarabiają najwięcej, na jakie kompromisy chodzą najczęściej i przede wszystkim, co ukrywają przed klientami. Ta książka to przerażający obraz tego, jak buduje się Polska, ale też kopalnia wiedzy dla każdego, kto chce kupić mieszkanie (i jeszcze wygodnie w nim mieszkać).

W czwartek (13.06) o godz. 17.00 w Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym kreatywne warsztaty tworzenia zinów. To plastyczno-literackie zajęcia tworzenia niezależnych publikacji, łączących tekst i rysunek. Grupa dla osób od 16-go roku życia.

W piątek (14.06) rozpoczną się warsztaty dla dzieci pt. „Spotkania z Panią Bajką” o godz. 17:00 w Filii nr 5, przy ulicy Chabrów 58. To zajęcia dla najmłodszych czytelników i ich rodziców, podczas których wszyscy wspólnie czytają, bawią się i wykonują prace plastyczne. Na każdym spotkaniu poznają innego bohatera książkowego i zmieniają się w małych artystów.

W sobotę (15.06) w ramach DNI OPOLA spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim pt.Porozmawiajmy o Portugalii”, które odbędzie się w MBP o godz. 17.00. Poprowadzi je Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic” jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji.  Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Wydarzenie jest organizowane z okazji jubileuszu 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

W sobotę (15.06) w samo południe w Pokoju Bajek MBP odbędą się – jak co tydzień zajęcia „Sobota z Mamą i Tatą” skierowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

 

Najnowsze artykuły