Meloranki i Muzyczne Wieczorynki z NCPP, czyli kultura odwiedzi nas w domu

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki to miejsce, w którym muzyka rozbrzmiewa przez cały rok i choć od kilkunastu dni opolanie nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych, nie oznacza to, że NCPP pozostawi swoich wiernych gości bez dostępu do muzyki!

– Wspieramy akcję “Zostań w domu”, wiemy, że sytuacja jest zwłaszcza trudna dla dzieci, dlatego pierwsze działania dedykujemy właśnie im – tłumaczy Rafał Poliwoda, dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

W ramach swojego cyklu ,,Dziecięce Encepence’’  Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zaprasza do skorzystania z najnowszej dostępnej on-line oferty dla dzieci i rodziców.

Już od wtorku (31 marca) na facebookowym profilu NCPP rozpocznie się cykl Muzyczna Wieczorynka. Dwa razy w tygodniu (we wtorki i czwartki o godz. 19.00) odbędą się wieczorne spotkanie online dla całej rodziny, choć szczególnie przeznaczone dla najmłodszych. Najpiękniejsze dziecięce piosenki przygotowali Basia Beuth, Kuba Mitoraj i DaliborDrčelić. W programie znajdą się zarówno współczesne piosenki z bajek, piękne kołysanki, jak i przeboje dziecięcej muzyki sprzed lat, które chwycą za serce niejednego rodzica. Pojawi się także wierszowana bajka z akompaniamentem instrumentów… O czym? Tego dowiecie się słuchając kolejnych odcinków Muzycznej Wieczorynki.

Natomiast od 5 kwietnia w każdą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na MELORANKI czyli muzyczne poranki z Łukaszem Szubą. W programie nauka tworzenia instrumentów z rzeczy dostępnych w domuzabawy muzyczne i wspólne śpiewanie.

Ponadto na stronie internetowej NCPP www.ncpp.opole.pl w zakładce Dziecięce Encepence przygotowano gry, inspiracje muzyczne dla dzieci i konkursy. 

NCPP nie zapomina również o ofercie dla młodzieży i dorosłych. – Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie dzielimy się  inspirującymi treściami, polecamy ciekawe, muzyczne projekty, proponujemy konkursy, mając nadzieję, że zdobyte w nich nagrody będą jedyną pamiątką tego trudnego czasu.Wkrótce rozpoczniemy również działania on-line skierowane do naszych dorosłych klientów – dodaje zastępca dyrektora NCPP Agnieszka Jurowicz

NCPP pracuje też nad wydaniem kolejnego numer Muzycznego Informatora Culturalnego. – Tym razem tylko w wersji elektronicznej, ale za to postaramy się żeby był wyjątkowy. Powspominamy, poplanujemy, postaramy się, aby czytelnicy MICa wcielili się również w bardziej aktywna rolę – zapowiada Marek Szubryt.

Najnowsze artykuły