„Miasto Kolorów” czyli magia dawnej fotografii. Zobacz wystawę

Na ul. Krakowskiej przy Pomniku Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego otwarto wystawę Miasto Kolorów. Zachęcamy do swoistego rodzaju podróży wehikułem czasu do dawnego Opola.

Stare fotografie naszego miasta od lat cieszą się dużą popularnością i każde nowe, wydobyte na światło dzienne wywołuje żywe zainteresowanie nie tylko historyków, ale także pasjonatów i zwykłych mieszkańców. Część z nich uważa, że czarno-białe fotografie mają swój czar. A co, gdyby je ożywić i pokazać w kolorze, jak potencjalnie mogło wyglądać Opole?

Dzięki współpracy miasta z Jackiem Kucharczykiem – pasjonatem historii, który zajmuje się koloryzacją dawnych fotografii, stare zdjęcia naszego miasta odzyskały nowy blask i życie. Do tej pory pojedyncze zdjęcia były eksponowane w magazynie „Opole i kropka” oraz w mediach społecznościowych. Z okazji Dni Opola została otwarta wystawa prezentująca wybrane miejsca i obiekty z dawnych lat. Do każdego zdjęcia dr Bogna Szafraniec z Muzeum Śląska Opolskiego przygotowała opisy.

Ekspozycja będzie dostępna przez miesiąc do 19 czerwca.