Miasto nie udostępni danych mieszkańców Poczcie Polskiej

Do Urzędu Miasta za pośrednictwem platformy ePUAP wpływają wnioski od mieszkańców, którzy sprzeciwiają się udostępnieniu ich danych osobowych zewnętrznej firmie, jaką jest Poczta Polska.

Przypomnijmy, że w środę do Ratusza trafiło pismo od wojewody opolskiego Adriana Czubaka, w którym to zwrócił się o udostępnienie spisów wyborczych Poczcie Polskiej, która ma być zaangażowana w przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich.

W Internecie i w mediach po takiej decyzji zawrzało. Pojawiło się wiele komentarzy specjalistów, którzy powiedzieli, iż nie ma podstaw prawnych, aby komukolwiek takie dane udostępnić. Stanowisko w tej sprawie zabrał także prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

Jako samorządowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem, prezydent miasta wybrany bezpośrednio przez mieszkańców Opola w wolnych i demokratycznych wyborach, czuję się zobowiązany powiedzieć nie poleceniu wojewody – mówi Arkadiusz Wiśniewski. – Wydanie ponad 100 tys. adresów mieszkań i PESEL-ów mieszkańców stanowiłoby rażące naruszenie przepisów prawa i interesu mieszkańców. Dzisiaj powinniśmy zadbać o prawidłowe funkcjonowanie oświaty, przeprowadzenie matur, odmrożenie gospodarki, a przede wszystkim o życie i zdrowie mieszkańców. Na wybory przyjdzie jeszcze czas – dodaje.

Najnowsze artykuły