Miasto przekazało Fundacji Dom budynki za symboliczną złotówkę

Za symboliczny jeden procent wartości Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu kupiła od miasta dwa budynki. Te w których od lat prowadzi swoją działalność.

Budynki przy ul. Mielęckiego i ul. Szymanowskiego, które od połowy lat 90. służą Fundacji DOM, stały się na mocy podpisanych aktów notarialnych, własnością Fundacji. Dotychczas były one dzierżawione, a Fundacja dzięki wsparciu darczyńców przekształciła ruiny w pełni funkcjonalne i nowoczesne ośrodki.

W pierwszym funkcjonuje Ośrodek Wczesnej Interwencji, gdzie rehabilitowane są dzieci niepełnosprawne lub zagrożone niepełnosprawnością. Z kolei w drugim powstał Zakład Aktywności Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy. Z obu korzysta bardzo wiele osób z miasta i całego regionu.

Teresa i Kazimierz Jednorogowie wspierają osoby niepełnosprawne, a od ponad 25 lat ich fundacja prowadzi kompleksową rehabilitację dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Umowa z Miastem Opole z pewnością pomoże w dalszym rozwoju działań na rzecz podopiecznych Fundacji DOM i ich rodzin. Ponieważ budynki są własnością Fundacji, będzie się ona mogła starć między innymi o dofinansowania.

Najnowsze artykuły