Miejskie fontanny znów zachwycają [ZDJĘCIA]

Zdążyliście już zatęsknić za szumem wody i delikatną mgiełką unoszącą się w powietrzu w ciepłe, słoneczne dni? Jest więc świetna informacja. Miejskie fontanny działają!

Nie tylko zdobią miasto, ale latem dają ochłodę mieszkańcom. Punktualnie o godzinie 21.00 w piątek 29 maja zainaugurowano sezon na fontanny miejskie. Rozpoczęto od uruchomienia najbardziej kolorowej fontanny w Opolu, czyli powstałej w ramach rewitalizacji ulicy Krakowskiej fontanny przed Filharmonią Opolską. Pokaz oglądało kilkanaście osób, a odbywają się codziennie o 12.00, 15.00, 19.00, 20.00 i 21.00.

– Sezon na fontanny jest otwarty. Bardzo się cieszymy z tego wydarzenia, bo pokazuje, że powoli wraca normalność, która – mam nadzieję – zagości już na stałe po wszystkich obostrzeniach związanych z koronawirusem. Widać jednocześnie, że warto było robić rewitalizację ulicy Krakowskiej. Fontanny podnoszą jakość tego otoczenia. Coraz więcej Opolan chodzi po mieście i będzie co oglądać, a za chwilę będziemy mieli jeszcze większą swobodę – powiedział na inauguracji prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Prezydent podkreślił jednocześnie, że zadbano o to, by od Dnia Dziecka działały wszystkie fontanny w mieście.
– Są gotowe technicznie do rozpoczęcia sezonu i je uruchamiamy. Fontanna przy ulicy Barlickiego będzie musiała jednak przejść renowację, ale dopiero po sezonie. To już bowiem wiekowa fontanna i trzeba wymienić dysze – dodał Arkadiusz Wiśniewski.

Najbardziej atrakcyjna będzie oczywiście fontanna na Placu Kopernika i ta na Placu św. Sebastiana. To bowiem dwie nowe fontanny w mieście których nie były zbyt długo eksponowane.

Najnowsze artykuły