Miejskie rowery znów dostępne

Na blisko 40 stacjach na terenie Opola oczekują już wygodne, trwałe i bezpieczne rowery. 1 marca wystartował sezon rowerowy.

Po trzymiesięcznej przerwie, podczas której operator Spółka GeoVelo, dokonywał przeglądów technicznych i napraw, znów możemy wypożyczać miejskie jednoślady. Do dyspozycji będą do 30 listopada. Wszystkie rowery wyposażone są m.in. w antyprzebiciowe koła, zintegrowane oświetlenie zasilane z dynama, zamontowany na kierownicy koszyk do przewozu małego bagażu, dzwonek, oraz lokalizator GPS i alarmowy sygnał dźwiękowy.

To rowery tzw. czwartej generacji które nie wymagają parkowania poprzez wpięcie do zamontowanej na stałe stacji dokującej. Rowery będą pod stałą kontrolą zabezpieczoną monitoringiem pozycji GPS która również zapewni kontrolę prawidłowości miejsca docelowego zwrotu roweru na wyznaczone w systemie miejsce postoju.

Tak jak w poprzednim roku pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru będzie bezpłatne.

Za dalsze użytkowanie będzie trzeba zapłacić 5 groszy za minutę, jednak już po upływie 200 minut system naliczania opłat zatrzyma się i użytkownik zapłaci nie więcej niż 9 zł za pełną dobę wypożyczenia roweru. Po upływie 24 godzin znowu rozpocznie naliczanie ponownej opłaty. Ma to zachęcać do dalszych wycieczek i umożliwiać je za niewielką opłatą.

Wypożyczenie roweru będzie możliwe po zainstalowaniu na smartfonie i zarejestrowaniu się w aplikacji GeoVelo Opole. Umożliwia ona wypożyczenie roweru poprzez skanowanie lub ręczne wpisanie kodu QR. Aplikacja wskaże nam wszystkie rowery dostępne do wypożyczenia oraz drogę do wybranego przez nas roweru, a także wszystkie stacje rowerowe i miejsca postojowe na terenie miasta.

Poprzez aplikację można zakupić abonamenty na korzystanie z rowerów GeoVelo Opole. Dzienny w cenie 9 zł pozwalający na wypożyczenie i korzystanie z roweru przez 24 godziny od momentu jego aktywacji. Poza tym miesięczny w cenie 40 zł, trzymiesięczny w cenie 80 zł lub roczny w cenie 160 zł, pozwalające na korzystanie z roweru dwa razy po godzinie w ciągu dnia. Za pomocą jednego konta w aplikacji można wypożyczyć tylko jeden rower.

Każda stacja systemu Opolskiego Roweru Miejskiego wyposażona jest w stojaki umożliwiające zaparkowanie rowerów oraz panel informacyjny ze wskazaniem lokalizacji stacji oraz skróconą instrukcją rejestracji w systemie i wypożyczania roweru.

Najnowsze artykuły