Mieszkańcy ulicy Szaniawskiego w Opolu mają nową drogę

Po 5 miesiącach prac ulica Szaniawskiego zmieniła się nie do poznania. Remontu znajdującej się w Grudzicach drogi mieszkańcy oczekiwali od pewnego czasu. Wreszcie się udało.

Ulica Szaniawskiego znajduje się w Grudzicach i łączy dwie ważne ulice – Adamka i Przybyszewskiego. Na początku tego roku Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił przetarg na jej przebudowę, który w kwietniu został rozstrzygnięty. Zaraz po tym wykonawca przystąpił do prac.

Mimo, że droga nie jest długa, ma  nieco ponad 150 metrów, to zakres prac był spory. Od podstaw wybudowano kanalizację deszczową, która zdecydowanie poprawi komfort mieszkańców. Poprawi się także ich bezpieczeństwo. Na całej długości wybudowano chodnik o szerokości dwóch metrów, a także zamontowano nowe oświetlenie LED. Cały odcinek zyskał też nową nawierzchnię. Ponadto mieszkańcom wybudowano zjazdy do posesji. Sporo do zrobienia było także w ziemi, ponieważ jak to zwykle przy tego typu inwestycjach bywa, konieczne było przełożenie m.in. sieci teletechnicznych.

Prace zakończyły się w drugiej połowie sierpnia i kosztowały 790 tyś złotych.

Najnowsze artykuły