Młodzi artyści zawalczą o uznanie publiczności. „Debiuty” otworzą 63. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu
Koncert „Debiuty” tradycyjnie zainauguruje 63. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W czwartek, 4 czerwca, na scenie opolskiego amfiteatru zaprezentują się młodzi wykonawcy, którzy powalczą o uznanie publiczności i jury oraz o szansę na zaistnienie na polskiej scenie muzycznej.
Tegoroczna edycja konkursu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do Telewizji Polskiej wpłynęło aż 368 zgłoszeń z całego kraju. Po wieloetapowej preselekcji oraz przesłuchaniach na żywo wyłoniono grono finalistów, którzy wystąpią podczas koncertu konkursowego. Poziom tegorocznych zgłoszeń był wyjątkowo wysoki. Rada Artystyczna wybrała siedmioro wykonawców spośród setek kandydatów, a opolskie eliminacje, ze względu na liczbę i poziom uczestników miały w praktyce charakter ogólnopolski.
Na scenie zaprezentują się następujący artyści z utworami: Martyna Baranowska („Serce”), Jacko Brango („Inaczej nie umiem”), Karolina Charko („Hamak”), Sara Girgis („Mięknę”), Michał Grobelny („Notka”), Ola Kędra („Bój się Boga dziewczyno”), Julia Wasielewska („Chciałabym Ci powiedzieć”), Małgorzata Boć, zwyciężczyni jesiennej edycji programu „Szansa na Sukces. Opole 2026”, a także zespół 21 Gram, laureat opolskich eliminacji. Stawkę uczestników uzupełni zwyciężczyni finału wiosennej edycji programu „Szansa na Sukces. Opole 2026” Maja Oleśków.
Oprócz części konkursowej organizatorzy przygotowali liczne występy gości specjalnych. W amfiteatrze pojawią się m.in. Doda, Stasiek Kukulski, Daniel Godson, Natalia Szroeder, Anna Maria Jopek, Kamil Bednarek, Sławek Uniatowski, Natalia Przybysz oraz Antek Sojka i Kuba Sojka.
Ważnym punktem wieczoru będzie także minirecital Ani Wyszkoni, od lat związanej z opolską publicznością. Organizatorzy zapowiadają również wzruszające wspomnienie artystów, którzy odeszli, w tym m.in Stanisława Sojki.






