Młodzi dziennikarze opanowali Opole

Uczniowie PSP nr 8 w Opolu i jednocześnie członkowie Koła Dziennikarskiego Ósemeczka od początku września przemierzają ulice Opola i przepytują mieszkańców.

Szkolne Koło dziennikarskie „Ósemeczka” rozpoczęło działalność we wrześniu 2017 roku. Głównym jego celem jest zapoznanie uczniów z pracą dziennikarza i zasadami obowiązującymi w tymi zawodzie (wywiady z okazji Świąt, pisanie artykułów, fotorelacji, tworzenie gazetki). Opiekę nad grupą sprawuje Żaneta Nowak.

Największym sukcesem „Ósemeczki” jest wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną. „Nasza Gazeta” wydawana w opolskiej szkole zajęła 2 miejsce na ponad 120 gazetek! Młodzi dziennikarze często „pracują” też w terenie, a od początku września prowadzili już trzy akcje.

W związku z obchodzonym 24 września Światowym Dniem Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO, zadawali Opolanom pytania: Ile wynosi ogólna powierzchnia mórz na Ziemi?, Ile jest mórz na świecie?, Jakie zna Pan/Pani morza?, Czy lubi Pani/Pan jeździć nad morze? Gdzie najczęściej Pani/Pan jeździ? W podziękowaniu za poświęcony czas mieszkańcy otrzymali przygotowaną przez dziennikarzy naklejkę z morzem

Wcześniej w związku z Międzynarodowym Dniem Pokoju, pytali Opolan: „Kiedy i kto ustanowił Międzynarodowy Dzień Pokoju?”, „Dlaczego pokój na świecie jest ważny?”., „Co jest symbolem pokoju?”. Tym razem pytane osoby otrzymały papierowego gołąbka pokoju z gałązką oliwną. Cykl rozpoczęła ankieta sportowa. We wrześniu 1972 roku polska reprezentacja w piłce nożnej zdobyła bowiem złoty medal igrzysk olimpijskich w Monachium, pokonując w finale Węgrów 2-1. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy w Polsce Dzień Piłkarza. Z tej okazji młodzi dziennikarze „Ósemeczki” zadali przechodniom trzy pytania dotyczące piłki nożnej. W prezencie za poświęcony czas Opolanie otrzymali piłkę z papieru.

Najnowsze artykuły