Młodzi elektrycy będą kształcić się pod patronatem firmy TAURON

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu będą kształcić się pod skrzydłami TAURON Dystrybucja SA. Przedstawiciele placówki i spółki podpisali umowę o objęciu patronatem klasy, w której młodzież uczy się zawodu elektryk.

Parafowanie umowy patronackiej otwiera nowe możliwości przed opolskimi uczniami, którzy kształcą się w „Budowlance” przy ulicy Niemodlińskiej. Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie będą mieli możliwość podwyższania swoich kompetencji  i kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach, warsztatach i prelekcjach organizowanych przez firmę. Uczniowie otrzymają niezbędne doświadczenie i wsparcie teoretyczne w zakresie nauki zawodu, które w przyszłości da młodym ludziom możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwie, a firmie możliwość wyszkolenia  sobie wykwalifikowanej młodej kadry pedagogicznej.

Podpisy pod umową w zakresie współpracy złożyli dyrektor szkoły Violetta Szczepkowska, prezes spółki Robert Zasina oraz zastępca prezydenta Opola Maciej Wujec.

TAURON Dystrybucja SA jest kluczową spółką z Grupy TAURON, która zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej. To jeden z największych dystrybutorów energii w kraju. Spółka odpowiada za rozwój, eksploatację i utrzymanie sieci energetycznych na terenie południowej Polski.

 

Najnowsze artykuły