REKLAMA

REKLAMA

Młodzi wystąpili dla Afryki

Każdy może spróbować zmienić nasz świat na lepsze – taka idea przyświeca uczennicom opolskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 2, które zorganizowały koncert, by pomóc mieszkańcom Somalii.

Koncert “Młodzi dla Afryki” miał miejsce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Utalentowani uczniowie PLO II wykonali różne kompozycje – od muzyki pop do utworów w stylu rockowym. Wszystkie były autorstwa czarnoskórych artystów lub poruszały sprawy z nimi związane.

Każdy z wykonawców został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony oklaskami. Nie zabrakło także tańca.

– Wszystko zaczęło się od spotkania z grupą osób z projektu “Zwolnieni z Teorii”, w ramach którego realizowane są różne charytatywne inicjatywy. Postanowiliśmy się przyłączyć i tak powstał pomysł – pomóc i zrobić coś fajnego – mówi Joanna Stasz, jedna z organizatorek wydarzenia.

Uczniowie chcą pomóc mieszkańcom Somalii – zebrane podczas koncertu środki zostaną przekazane m.in. na tworzenie nowej lub naprawę starej infrastruktury wodno-sanitarnej, skonstruowanie i zrehabilitowanie 15 płytkich studni, edukację mieszkańców na temat monitorowania jakości wody, kampanie promujące higienę, chlorowanie źródeł wodnych oraz cystern oraz zakup medykamentów.

 

Najnowsze artykuły