“Mój dom w plecaku” – trwa zbiórka opolskiej Caritas

Plecak z wyposażeniem, które ułatwi codzienne funkcjonowanie – opolska Caritas ruszyła ze zbiórką dla osób bezdomnych. Potrwa ona do końca Wielkiego Postu. W ramach akcji zbierane są plecaki z praktycznym wyposażeniem. Wewnątrz powinny znaleźć się m.in. rękawiczki, kubek termiczny, czy też mały ręcznik.

– Chodzi przede wszystkim o małe, turystyczne plecaki, w których znajdzie się to, co jest niezbędne dla osoby bezdomnej: zapałki, latarka, świeczka, łyżka, jakaś bielizna, słodycze – mówi Artur Wilpert z Caritas Diecezji Opolskiej. – Są to przedmioty codziennego użytku. Pamiętajmy, że osoby bezdomne cały swój dobytek noszą ze sobą. Często są to reklamówki, które szybko się zużywają. Nasza akcja to odpowiedź na potrzeby naszych podopiecznych. Osoby w kryzysie bezdomności często określały, że plecaki są im potrzebne – nie tylko są trwalsze od reklamówek, ale nie ograniczają też ruchów, dzięki czemu ich ręce są wolne. 

Przygotowane plecaki można przynosić do centrali opolskiej Caritas znajdującej się przy ul. Szpitalnej, a także dostarczać do Szkolnych Kół Caritas działających w całym regionie.

 

fot. Caritas

Najnowsze artykuły