Możemy pomóc potrzebującym

W najbliższą niedzielę, 17 listopada, spotkaniem na Rynku naszego miasta będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich.

Ustanowiony on został przez papieża Franciszka, a ma on zwrócić uwagę na los osób, które mają mniej, które muszą sobie radzić żyjąc w trudniejszych warunkach.

– Pamiętajmy o tym, że ludzie potrzebujący pomocy są blisko nas – mówi biskup opolski Andrzej Czaja. – Nie odwracajmy więc głów, tylko postarajmy się o gest z głębi serca. Różne są koleje losu i może kiedyś każdy z nas potrzebować pomocy.

Organizatorem Światowego Dnia Ubogich w Opolu są: urząd miasta oraz kuria diecezjalna. O godz. 12.00 w katedrze odbędzie się msza święta, a od godz. 13.30 w namiocie biesiadnym na Rynku rozdawane będą posiłki. Przygotowano także występy artystyczna. Będzie okazja do posmakowania wojskowej grochówki prosto z kuchni polowej. Ponadto przygotowanych zostanie 700 porcji bigosu, ponad 500 porcji leczo, jeszcze więcej kawy i herbaty. O pyszne ciasto zadbają z kolei nasi sąsiedzi z gminy Łubniany.

W ramach akcji “Podziel się ciepłem” prowadzona będzie zbiórka nowych lub będących w dobrym stanie, mało używanych śpiworów i kurtek. Zostaną one przekazane potrzebującym.

 

 

 

 

Najnowsze artykuły