Mural Anny Jantar w Opolu oficjalnie odsłonięty

Wizerunek Anny Jantar zdobi ścianę kamienicy przy ulicy Rzemieślniczej 8. Dziś nastąpiło symboliczne odsłonięcie muralu, w którym wzięła udział córka legendarnej piosenkarki Natalia Kukulska.
W tym roku przypada 70. rocznica urodzin artystki i 40. rocznica jej tragicznej śmierci. Anna Jantar jest uznawana za ikonę polskiej sceny muzycznej, której utwory m.in. „Nic nie może wiecznie trwać”, “Tyle słońca w całym mieście” nuciła i nuci cała Polska.
Opole jest pełne pamiątek związanych z festiwalem. Chcemy dodatkowo wzbogacić to, co mieszkańcy i turyści już mogą zobaczyć w mieście, dlatego przygotowujemy cykl murali festiwalowych, a ten jest pierwszy. Dla mnie osobiście bardzo ważny, bo jestem fanem Anny Jantar – zaznaczał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
Jestem szczęśliwa, że odbywa się takie wydarzenie w tak ważnym miejscu dla polskiej piosenki. Dziękuję panu prezydentowi i miastu za inicjatywę – mówiła wzruszona  Natalia Kukulska. – Moja mama kojarzy się ze słońcem i życzę wszystkim mieszkańcom Opola, aby ten mural o słońcu im przypominał – dodała.

Córka piosenkarki otrzymała w prezencie kopię muralu w postaci obrazu.

Autorem projektu jest Bruno Neuhamer – rzeźbiarz, malarz i rysownik, autor warszawskich murali Kory i Niemena.

Najnowsze artykuły