MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI ON-LINE

Muzeum Polskiej Piosenki tak jak inne miejskie instytucje przeniosło swoją ofertę do internetu. Zostańcie w domu.

Quizy Muzyczne ABC+D

publikacja na stronie MPP i FB: wtorki i piątki, g. 10:00

Międzypokoleniowa zabawa dla dzieci i rodziców. Każdy z quizów związany jest z konkretnym tematem i składa się z 12 pytań w formie testowej z odpowiedziami. Quizy przygotowane zostały w ogólnodostępnym formacie PDF, dzięki czemu można je rozwiązywać na każdym komputerze, tablecie czy smartphonie. Prawidłowe odpowiedzi zostały opisane przez pracowników merytorycznych Muzeum i zawierają wiele ciekawostek związanych z polską piosenką. Dodatkową atrakcją jest przygotowana do każdego testu tematyczna playlista Muzeum Polskiej Piosenki, gotowa do odsłuchu na serwisie streamigowym Spotify — dzięki temu rozwiązaniu młodsi odbiorcy mogą w prosty sposób posłuchać najsłynniejszych polskich przebojów.

KONKURS NA INSTASTORIES

publikacja: codziennie na Instgramie (realizowany od 20.03.2020 r.)

Codziennie na muzealnym Instastories publikowanych jest 5 pytań zaczerpniętych z edukacyjnej gry planszowej „Gra muzyka”. W sumie, w ciągu tygodnia, opublikowanych jest 35 pytań – osoba, która poprawnie odpowie na największą liczbę pytań w ciągu 7 dni otrzyma w nagrodę grę planszową „Gra muzyka”.

WARSZTATY ONLINE z EDUKACYJNEGO STUDIA NAGRAŃ

ZAJĘCIA DLA GRUP OTWARTYCH

Zajęcia online 1: KOMPUTER W NAGRANIACH DŹWIĘKOWYCH

środy, g. 15:00 (początek: 1.04.2020 r.)

Czas trwania: 1h

Zgłoszenia pod adresem: studio@muzeumpiosenki.pl

Zajęcia prowadzone on-line ze studia nagrań przez realizatora dźwięku, w trakcie których objaśnia tajniki studia i wprowadza do samodzielnego korzystania z komputera w nagraniach dźwięku przez uczestników warsztatów.

Tematy zajęć /każdy z poniższych tematów realizowany w ramach 1 zajęć/:

  • Interface audio
  • Filtr/Korektor
  • Kompresor
  • Ekspander/Desser
  • Kluczowanie (side-chain)
  • Echo
  • Pogłos
  • Przester
  • Cyfrowy montaż dźwięku
  • Sposoby pracy z dźwiękiem w formach audiowizualnych
  • Podstawy udźwiękowienia filmów

Zajęcia online 2: SESJA STUDYJNA

piątki, g. 15:00 (początek: 3.04.2020 r.)

Czas trwania 1h

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: studio@muzeumpiosenki.pl

Zajęcia, w których pojedyncze tracki nagrywane są przez uczestników w domach, według określonego klucza i przesyłane do studia. W trakcie sesji, za pomocą łączenia Skype, omawiane będą techniki pracy studia na przykładach wysłanych przez uczestników. Zadaniem studia będzie MIX całości i prezentacja uczestnikom.

Zajęcia dla grup zorganizowanych – MŁODY REALIZATOR DŹWIĘKU

sobota, godz. 12:00     

Czas trwania 2h

Podczas warsztatów będzie można m.in. poznać historię realizacji muzyki, podstawy akustyki, sposoby nagrywania, specyfikę nagrywania instrumentów. Będzie można stworzyć i wyprodukować swoje nagranie online, w skład którego będą wchodzić komponenty nagrywane przez uczestników. Są to warsztaty dla zamkniętej grupy, która kontynuuje naukę w studio nagrań od wakacji 2019 r.

 

 

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły