Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na „Łap Rap”

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu serdecznie zaprasza do udziału w kolejnych wydarzeniach projektu edukacyjno-artystycznego „Łap RAP!”. Najpierw pod postacią panelu dyskusyjnego, a następnie koncertu.

Ideą projektu jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hiphopowej. Zależy nam na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu przedstawicieli różnych grup wiekowych i społecznych.

Pierwsze wydarzenie zaplanowano w czwartek 14 października o godz. 18 w siedzibie opolskiego MPP. Wówczas to o kulturze hiphopowej rozmawiać będą osoby zawodowo związane z tematyką piosenki z tego właśnie gatunku: Tomasz Kukołowicz (badacz kultury popularnej i autor książki „Raperzy kontra filomaci”), Rahim (raper i producent muzyczny), Dominika Węcławek (dziennikarka muzyczna, współautorka książki „Antologia polskiego rapu”) oraz Grzegorz Piwnicki – Forin (grafik, grafficiarz, twórca okładek płytowych).

Moderatorem panelu będzie dr Mateusz Torzecki, autor książki „Okładki płyt. Rzecz o wizualnym uniwersum albumów muzycznych”, kierownik Działu Wystaw i Edukacji Muzealnej Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Zwieńczeniem cyklu będzie koncert duetu Bisz i Kosa. Podczas tego muzycznego wydarzenia zaprezentowany zostanie m.in. materiał z najnowszej płyty Bisza. „Blady Król” to współcześnie brzmiący koncept album, na którym melancholia splata się z wewnętrznym buntem. Płytę w całości wyprodukował znany z „Zim” czy „Idąc na żywioł” – Kosa. Na koncert zapraszamy 5 listopada o godz. 20 do siedziby Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Bezpłatne wejściówki na panel dyskusyjny oraz koncert do odebrania w kasach Amfiteatru. Oba wydarzenia będą także transmitowane on-line na profilu MPP na Facebooku.

Szczegóły na stronie www.muzeumpiosenki.pl oraz profilu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu na Facebooku.