Muzeum Polskiej Piosenki znaczy… nagroda

W ostatnim czasie na opolskie Muzeum Polskiej Piosenki spadł prawdziwy deszcz nagród.

Živa Awards to wyróżnienia dla najlepszych muzeów słowiańskich przyznawane przez Międzynarodowe Forum Fundacji Kultur Słowiańskich (FSC) we współpracy z Ministerstwem Kultury Czarnogóry i Cultural Center Bar. Szósta gala wręczania nagród odbyła się w miejscowości Bar.

W konkursie wzięło udział 25 muzeów z 11 krajów słowiańskich. Z Polski kapituła nominowała Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Nagrodę główną otrzymało Państwowe Muzeum Historii Politycznej Rosji. Natomiast jedną z nagród specjalnych – za kreatywność –Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

– Nagrodzono nas za kreatywność w promocji polskiej piosenki, innowacyjne pomysły, nowoczesny i odważny design, za pomocą którego popularyzujemy polską kulturę – mówi Jarosław Wasik (na zdjęciu), dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.

Jury, które odwiedziło opolskie muzeum, doceniło także interaktywność muzeum, inwestowanie w nowe technologie audiowizualne oraz programy edukacyjne i wydarzenia muzyczne.

Kilka dni po ceremonii w Czarnogórze Muzeum otrzymało Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Opolskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2019 w kategorii „Inicjatywa Edukacyjna” za grę planszową o polskiej piosence pt. „Gra muzyka”.

Muzeum nieodpłatnie przekazuje gry do instytucji kulturalno-społecznych, np. domów dziecka, zakładów poprawczych, ośrodków dla młodzieży i seniorów. Planszówka jest dostępna w sklepie z pamiątkami w siedzibie MPP oraz na stronie www.muzeumpiosenki.pl.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otrzymało także nominację do Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej – nagrody dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości i przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

 

 

 

Najnowsze artykuły