Muzyczne Opole. Wizyta studyjna dziennikarzy ogólnopolskich mediów

W trakcie Dni Opola stolicę regionu odwiedziło 10 dziennikarzy ogólnopolskich redakcji, takich jak: Tele Tydzień, Wasza Turystyka, Onet, Wirtualna Polska Podróże, Wirtualna Polska Pyszne.pl, Interia, Sprawdzone.pl czy National Geographic Traveler. Efektem tej współpracy będą relacje w mediach.

Trzydniowa wizyta promowała największe atrakcje turystyczne Opola, podkreślając muzyczny charakter miasta. W piątkowe popołudnie goście weszli na historyczną Wieżę Piastowską z panoramicznym widokiem na miasto. Następnie delegacja udała się w okolice Stawku Zamkowego, kierując się w stronę opolskiego amfiteatru, gdzie wydarzeniem wieczoru był niezwykle widowiskowy koncert Artura Rojka z udziałem Dawida Tyszkowskiego i Darii ze Śląska.

Sobota rozpoczęła się akcentami historycznymi podkreślając wielokulturowość Opola od wizyty w Kamienicy Czynszowej i Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie uwagę przyciągnęła opolska ceramika oraz znaleziska z opolskiego Ostrówka. Podkreślając znaczenie Stolicy Polskiej Piosenki dziennikarze zobaczyli Aleje Gwiazd Polskiej Piosenki oraz Trasę Muzycznych Murali oraz Wzgórze Uniwersyteckie ze Skwerem Artystów. Nie obyło się bez wizyty w kultowej Naleśnikarni Grabówka oraz odwiedzenia Muzeum Polskiej Piosenki i Amfiteatru Tysiąclecia.

Niedziela zaczęła się spacerem w letnim deszczu po bierkowickim skansenie. W trakcie wycieczki nie zabrakło opowieści o opolskich kroszonkach w spichlerzu z Głogówka. Delegacja odwiedziła także kościół, chałupę z Budkowic i Antoniowa oraz Młyn Wodny z Siołkowic Starych.

Zwieńczeniem wizyty było odwiedzenie opolskiego ogrodu zoologicznego, w tym Akwarium i  Krainy Bioróżnorodności.

Najnowsze artykuły