MZK Opole: nowa stacja trafo na pętli Pużaka. Umożliwi obsługę nowego pantografu

Elektryfikacja taboru trwa. Rozpoczęły się prace na „Pętli-Pużaka”. Na miejsce dostarczona została kontenerowa stacja trafo wraz z transformatorem. Sprzęt zapewni obsługę pantografów, które będą zasilać opolskie autobusy elektryczne.

Stacja na razie przyjechała do Opola i została zamontowana. W kolejnych tygodniach będzie podłączana do sieci, następnie przyjdzie czas na pierwsze odbiory. Docelowo ma ona zapewnić obsługę dwóch ładowarek pantografowych o mocy 300 kW każda.

Przypomnijmy, na pętli przy ul. Pużaka znajduje się jeden pantograf, który umożliwia ładowanie zeroemisyjnych pojazdów znajdujących się w taborze Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Obecnie trwają prace związane z montażem drugiego, który będzie wykorzystywany do ładowania nowych “elektryków”. Przyjadą one do Opola w ramach projektu realizowanego przez Miasto Opole. Zakłada on zakup dziewięciu dwunastometrowych autobusów elektrycznych. Pojazdy zostaną dostarczone przez firmę Solaris do listopada i będą kursowały na liniach 3 i 11.

Najnowsze artykuły