Na Kamionce Piast wkrótce ruszy remont [ZDJĘCIA]

W tym roku Kamionka Piast nie będzie obiektem dla nurków. Wszystko związane jest z remontem, który zmieni to miejsce nie do poznania. Plac budowy został przekazany 8 czerwca. Inwestycja realizowana jest w formule “zaprojektuj i wybuduj”.

Akwen będzie uporządkowany, zlikwidowane zostaną pozostałości po hali nieistniejącej już cementowni. W planie jest zachowanie kilku elementów tego budynku, na którego miejscu mógłby znaleźć się parking.

Ze względu na zakwalifikowanie tego terenu jako użytek ekologiczny, Kamionka Piast pozostanie miejscem objętym ochroną, niedostępnym do kąpieli,. Miasto planuje tam nowe nasadzenia drzew i trawników.

W okolicach terenów byłej cementowni powstaną: plac zabaw, miejsca piknikowe, wybieg dla psów, siłownia „pod chmurką” oraz boisko do gry w piłkę nożną. Usunięte mają zostać gruzy zalegające na nabrzeżu. Powstaną również ścieżki piesze i rowerowe oraz punkty widokowe.

Kamionka pozostanie ulubionym miejscem płetwonurków. Projekt zakłada wybudowanie od strony ulicy Wapiennej stanicy i pomostu pływającego. Pod wodą do dzisiaj można znaleźć np. Fiata 125p, motor, łódkę czy… maszynę do pisania.

Inwestycja realizowana w ramach projektu “Rozwój terenów zieleni poprzez zagospodarowanie terenu Kamionki Piast w Opolu” współfinansowanego ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020

https://www.facebook.com/czasnaOpole/videos/272485237359339/

Najnowsze artykuły