Na kąpielisku Bolko mamy nowość

Żeby poleżeć pod bambusowym parasolem nie trzeba już jechać do ciepłych krajów. Nawet nie trzeba się ruszać z Opola :). Takie pojawiły się bowiem na kąpielisku Bolko przy ul. Marka z Jemielnicy.

Kąpielisko Bolko i to w dzielnicy Malina to dwa otwarte akweny, na których dyżurują ratownicy. Codziennie od godz. 10.00 do 19.00. Oba są chętnie odwiedzane przez mieszkańców Opola. Teraz pojawiły się na nim efektowne parasole.

– Na plaży jest pięć parasoli bambusowych – informuje Maja Kozłowska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który to administruje kąpieliskiem. – To kolejna atrakcja mająca sprawić, by ludzie nadal chętnie przyjeżdżali na kąpielisko.

Na razie nowe parasole jeszcze w pełni nie zostały “wypróbowane”. Przyczyną jest oczywiście pogoda, a w zasadzie brak takiej odpowiedniej do plażowania i kąpieli w ostatnich dniach. Z utęsknieniem czekamy więc na słońce i na to, by słupek rtęci w termometrach powędrował kilka kresek w górę. Wtedy z czystym sumieniem będziemy mogli zaprosić na kąpielisko Bolko.

Na zdjęciu głównym jeden z pięciu zamontowanych parasoli bambusowych na naszym kąpielisku.

 

Najnowsze artykuły