Na opolskiej porodówce wznowiono przyjęcia

Kliniczne Centrum Ginekologii wznowiło działalność szpitala w zakresie planowych operacji i zabiegów ginekologicznych, patologii ciąży oraz porodów. Wciąż wstrzymane są jednak porody rodzinne.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby do porodów do naszego szpitala kierowały się przede wszystkim panie w ciąży z Opola oraz powiatu opolskiego, natomiast z innych powiatów, jeśli to możliwe i po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, do innych szpitali z oddziałami ginekologiczno–położniczymi – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży uzyskają stosowne świadczenia w szpitalach o II stopniu referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie – Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37.tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.

W związku z trwającym remontem Pododdziału Patologii Noworodków w zakresie przyjęć na ten oddział obowiązują pewne zasady. Na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w szpitalu Klinicznego Centrum oraz noworodki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, wymagające natychmiastowej hospitalizacji (dot. przyjęć noworodków przywiezionych z domu). 

Przypomnijmy, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 18 pracowników placówki. Przyjęcia do Klinicznego Centrum Ginekologii zostały zawieszone 4 sierpnia.

Najnowsze artykuły