REKLAMA

REKLAMA

Na Półwsi powstał nowy, atrakcyjny plac zabaw

Niezagospodarowany teren w pobliżu szkoły podstawowej nr 9 na Półwsi zyskał nowe oblicze.

Zgodnie z projektem powstałym z pieniędzy będących do dyspozycji Rady Dzielnicy Półwieś na tym terenie zaplanowano teren rekreacyjny dla mieszkańców. Znalazły się w nim: strefa relaksu, urządzeń siłowych oraz plac zabaw. Będą mogły z niego korzystać małe dzieci, gdyż pojawiły się urządzenia dostosowane dla najmłodszych, jak i dzieci starsze oraz młodzież. Dla nich przygotowano bowiem urządzenia sprawnościowe.

W tym roku, po przygotowaniu terenu, zostały zrealizowane trzy strefy placów zabaw wraz z bezpieczną nawierzchnią (maty). Pojawiła się trwa, ogrodzenie, oświetlenie solarne oraz zasadzono krzewy i drzewa. Łączny koszt wykonania projektu wynosi około 600 tys. zł, z czego 150 tys. zł pochodziło z funduszy Rady Dzielnicy Półwieś, a pozostała kwota z budżetu miasta (część z programu rozwoju placów zabaw).

To kolejny plac zabaw, jaki pojawił się w naszym mieście w tym roku. Wcześniej oddano do użytku m.in. place na skwerze między ulicami Pułaskiego i Waryńskiego oraz w sąsiedztwie wieżowców stojących przy ul. Łąkowej i Spychalskiego.

 

 

Najnowsze artykuły