Na sportowo uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych [VIDEO]

Wyspa Pasieka, Park Nadodrzański i tereny wokół kąpieliska Bolko zostały opanowane w niedzielne południe przez biegaczy, w zdecydowanej większości amatorów. Prawie 450 osób wzięło udział w III edycji biegu „Tropem Wilczym” w naszym mieście. Rywalizowano na dwóch dystansach: 1963 metrów i 10 km.

Impreza była sportowym akcentem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na 1 marca. Jej organizacją w naszym mieście zajmuje się Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole „Jedna Odra”. W niedzielne południe pogoda dopisała i można było ruszyć ze startu, który znajdował się na ul. Barlickiego obok Toropolu i parkingu przed amfiteatrem (tam też była meta).

Bieg na dystansie 1963 metrów wygrał Rafał Jurczyński z Opola, który miał czas 7 minut i 40 sekund. Siedem sekund za nim finiszował Daniel Sobczak, a trzeci był Paweł Stania (czas 8,10). Na 9. miejscu przybiegła Ewelina Pancylejko (czas 9,13), która była najlepszą kobietą. Druga wśród pań była Agnieszka Ochota (13. miejsce w klasyfikacji generalnej, czas 9,44), a trzecia Agata Pilawka (16. w klasyfikacji generalnej, czas 9,55). Cała szóstka jest z Opola.

Na dystansie 10 km zwyciężył Mieszko Antoniak z Opola, który osiągnął czas 33 minut i 28 sekund. Wygrał z dużą przewagą. Drugi Przemysław Marciniak z Prudnika miał czas 35,43 min. Trzeci na mecie zameldował się Arkadiusz Ossowski (czas 36,51). Jako pierwsza z kobiet finiszowała Anna Ryguła z Opola. Na trasie była 42 minuty i 58 sekund, a w klasyfikacji generalnej zajęła 20. miejsce. Jako 24. na metę przybiegła druga z pań – Klaudia Kluba. Miała ona czas 44,34 min.