Na Teligi trwa generalna przebudowa infrastruktury drogowej

Trwa realizacja zadania „Rozbudowa ulicy Teligi w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego, oświetlenia i odwodnienia”. To jedna z największych inwestycji realizowanych z projektu „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej”. Jej wartość to 6,3 miliona złotych.

Wykonawca obecnie skupia się przede wszystkim na branży drogowej – informuje Mariusz Chałupnik z Miejskiego Zarządu Dróg. – Przebudowywany jest kolejny odcinek jezdni. Polega to na między innymi na przygotowaniu podbudowy, a w dalszej kolejności na ułożeniu pierwszej warstwy masy bitumicznej. Gdy to nastąpi do prac wrócą osoby odpowiedzialne za budowę kanalizacji deszczowej. To niezwykle ważny element całego przedsięwzięcia. 

Wraz z podstępem prac związanych z kanalizacją i jezdnią, postępują roboty polegające na wykonaniu chodnika, a z drugiej strony drogi dla pieszych i rowerów. Cała inwestycja prowadzona jest na blisko kilometrowym odcinku. Zakłada ona również między innymi budowę nowoczesnego oświetlenia ulicznego. Roboty mają być zakończone w wakacje.

Zadanie prowadzone jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 z projektu „Bezpieczny transport w Aglomeracji Opolskiej”. Jego wartość to ponad 176,3 mln złotych, z czego dofinansowanie to 133,5 mln. Zadania Opola będą kosztować 105,9 mln zł, z czego 78,5 mln zł będą pochodzić z dofinansowania w ramach programu z Unii Europejskiej.

Najnowsze artykuły