Najniebezpieczniejszy wiadukt w mieście będzie przebudowany!

Wszystko wskazuje na to, że Miasto Opole porozumiało się z PKP i wiadukt kolejowy na ul. Krapkowickiej zostanie wreszcie przebudowany. To wspaniała informacja dla kierowców, którzy od lat narzekają, że to miejsce jest niebezpieczne, w dodatku na co dzień tworzą się tam korki.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ulicą Krapkowicką będą mogły też jeździć autobusy MZK. To będzie wielka ulga dla wszystkich, którzy od lat tamtędy się przemieszczają. No i zrobi się wreszcie bezpiecznie. Na szczegóły inwestycji trzeba jeszcze poczekać.

Aktualnie po obu stronach przejazdu widnieje informacja, że zmieszczą się tam samochody o wysokości do 2,1 metra. To jedno z najniebezpieczniejszych komunikacyjnie miejsc w Opolu. Niestety, wysokim autem nie można się tam zagapić, bo grozi to najgorszym… Pamiętamy, że w przeszłości dochodziło do tragicznych zdarzeń. Ginęli tam na początku lat 90. żołnierze w wojskowej ciężarówce, a dwie dekady wcześniej czterej milicjanci.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły