REKLAMA

REKLAMA

Najzdolniejsi młodzi artyści otrzymali stypendia

Uczniowie szkół artystycznych odebrali coroczne stypendia przyznawane przez Prezydenta Miasta Opola.

Opole od lat wspiera młodzież uzdolnioną artystycznie i nagradza ich osiągnięcia na niwie muzycznej i plastycznej stypendiami finansowymi. Tegoroczna uroczystość odbyła się w Sali Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. Towarzyszył jej koncert i pokaz artystyczny.

Wyróżnienia z rąk wiceprezydenta Macieja Wujca odebrali uczniowie Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa:  Agnieszka Jarosz, Dominika Strzelecka, Anna Dyba i Hanna Węgrowska. Stypendia trafiły także do przedstawicieli szkoły muzycznej: Bartosza Frydela, Jaśminy Gaweł, Agaty Powrósło, Miriam Powrósło, Pawła Hadaschika i Kamila Czercowego.

Uroczystość była okazją do poznania najzdolniejszych uczniów z naszego miasta, ich prac oraz opiekunów i nauczycieli, którzy wspierali stypendystów w ich twórczej drodze do sukcesów.

Wyróżnienia przyznawane są za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Nagrodzeni artyści mają na koncie liczne osiągnięcia, koncerty oraz wystawy. Co więcej ich talent dostrzeżono także w kraju, a swoimi sukcesami zapracowali na kolejne nagrody.

Kilkoro otrzymało nagrody Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a Paweł Hadaschik (uczeń klasy trąbki) stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystko za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2018/2019.

Przypomnijmy, że w tym roku trzydziestu uczniów zostało już nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Opola tytułem „Artystycznego Talentu Roku”. Wyróżnienia przyznano za wybitne osiągnięcia w wybranej dziedzinie artystycznej. W gronie laureatów znaleźli się  przedstawiciele sztuk  plastycznych, tańca i muzyki.

Najnowsze artykuły