REKLAMA

REKLAMA

Najzdolniejsi opolscy młodzi artyści pod batutą mistrzów w programie „Opolski Bank Talentów”

Program Bank Talentów to wielka szansa na rozwój dla każdego młodego muzyka – mówi Krzesimir Dębski – wybitny kompozytor, dyrygent i skrzypek jazzowy, którego benefis zwieńczy trzecią edycję programu (19.11). Dziś z kolei (17.11) odbędzie się ostatnie spotkanie otwarte z Gabi Drzewiecką – dziennikarką muzyczną.

„Opolski Bank Talentów” to program stypendialny adresowany do najwybitniejszej młodzieży z województwa opolskiego oraz osób, które zainteresowane są promocją własnej działalności artystycznej. Trzecia edycja programu „Opolski Bank Talentów” wystartowała 10 listopada br. i potrwa do soboty (19.11). Do tegorocznej edycji zgłosiły się 254 osoby, z czego przyjętych zostało 40 młodych artystów, którzy nie ukończyli jeszcze 21. roku życia.

Uczestnicy zostali wybrani przez jury złożone z wykładowców programu w ramach kilka klas instrumentów: skrzypiec, saksofonu, wiolonczeli, perkusji, waltorni, fletu i klarnetu. Udział w kursie obejmuje uczestnictwo w lekcjach mistrzowskich oraz warsztatach m.in: orkiestrowych, PR i rozwoju osobistego, a także poświęconych promocji.

Poza lekcjami mistrzowskimi w tegorocznej edycji programu stypendyści oraz opolanie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spotkaniach z takimi osobowościami jak m.in.: Kuba Karaś, Andrzej Szpilman czy Agnieszka Szydłowska. Już dziś o godz. 17.15 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Gabi Drzewiecką – dziennikarką muzyczną związaną ze stacją TVN.

Stypendyści wszystkich edycji wystąpią w dniu 19 listopada w Stegu Arenie w Opolu pod batutą wybitnego kompozytora muzyki filmowej – Krzesimira Dębskiego wykonując jego dzieła, tworząc orkiestrę symfoniczną oraz chór. Muzyka będzie korespondować z fragmentami filmowymi, co podsumuje 50 lat dorobku artystycznego wybitnego dyrygenta . Gośćmi specjalnymi koncertu będą Grupa MoCarta, Mietek Szcześniak, pochodząca z Krapkowic Natalia Zastępa oraz Zespół Wokalny Rondo.

Szczegóły dotyczące programu i koncertu finałowego dostępne są na stronie www.banktalentow.com.