Nakaz noszenia maseczek wróci jesienią?

Na antenie Polsat News Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski przyznał, że jesienią może nastąpić powrót do obostrzeń, jakie panowały podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa.

Jesienią może być wzrost zachorowań, ale mamy już wiedzę i testy, przygotowujemy się do tego – mówił minister zdrowia, którego zdaniem Polska będzie gotowa na ewentualne nadejście drugiej fali zachorowań.

Wszystkie osoby, które będą miały objawy zarażenia COVID-19, będą miały mieć przeprowadzane testy antygenowe w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. – 15 minut i wynik, czy ktoś ma Covid, czy nie. Przygotowujemy się do jesieni, kiedy czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku – dodał.

Ponadto Łukasz Szumowski zapowiedział wpisanie do rozporządzenia regulującego pracę komisji wyborczych pierwszeństwa dla osób powyżej 60. roku życia oraz kobiet w ciąży. Minister Zdrowia w wywiadzie z Polsatem News wskazał, że nie zanotowano wyraźnego wzrostu nowych przypadków po pierwszej turze wyborów prezydenckich, które odbyły się 28 czerwca. Przypomnijmy, że druga tura, w której zmierzą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski, odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 lipca.

Dotychczas w Polsce stwierdzono ponad 36 000 przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 24 000 ludzi wyzdrowiało, a ponad 1 500 niestety zmarło. W Opolu od początku epidemii stwierdzono 79 przypadków COVID-19.

Najnowsze artykuły