Narodowy Spis Powszechny 2021- co? i jak?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) rozpoczął się 1 kwietnia. Od tego dnia została udostępniona aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu.

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej (profil zaufany, bankowość elektroniczna) lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz lub nie potrafisz obsługiwać komputera? Nie martw się pomogą Ci urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu albo nie potrafią obsługiwać komputera mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do urzędu miasta lub gminy i zgłosić się do punktu do samospisu. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę. Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrze będą dzwonić
Jeśli nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w urzędzie miasta lub gminy – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza spisowego z numeru 22 828 88 88.

WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. PAMIĘTAJ –jeżeli nie chcesz udzielać informacji przez telefon – spisz się sam przez Internet w dogodnym dla Ciebie terminie.

Więcej informacji znajduje się na stronie spis.gov.pl.

Najnowsze artykuły