Nasze szkoły wśród najlepszych w Polsce!

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował doroczny ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Kolejny raz świetnie wypadły placówki z Opola.

Liceum Ogólnokształcące nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie zostało najlepszym liceum w województwie opolskim. Z kolei Technikum Ekonomiczne prowadzi w rankingach techników w naszym regionie.

Od wielu lat w naszym województwie najwyżej stoją notowania dwóch liceów – LO2 i LO3. W tym roku to „Trójka” uplasowała się na wyższej pozycji, zajmując 32. lokatę w rankingu ogólnopolskim, awansując tym samym o jedno oczko. „Dwójka” z kolei jest wśród polskich liceów 59. Dla tej szkoły z kolei jest to awans o dziewięć pozycji.

Technikum Ekonomiczne im. gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Opolu po roku powróciło na “tron” naszego województwa, kiedy to lepsze okazało się sąsiadujące z tą szkołą Technikum Elektryczne. Ekonomik uplasował się w tym roku na 12. miejscu w całym kraju, awansując tym samym o cztery pozycje w porównaniu z 2019 rokiem. Popularny „Elektryczniak” zarówno w rankingu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim uplasował się pozycję niżej niż sąsiednia szkoła z Opola.

To wielki sukces naszych szkół, które od lat znajdują się w ścisłej czołówce. Na ranking wpływają sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matur zarówno z przedmiotów podstawowych, jak i dodatkowych, ale i wyniki z egzaminów zawodowych (w przypadku techników).

Najnowsze artykuły