NCPP na wakacje, czyli w lipcu każdy znajdzie coś dla siebie

Tribute to Tina, Od Nowa Festiwal oraz tradycyjna Siesta na Tarasie to tylko kilka z muzycznych propozycji na pierwszą połowę lata w Amfiteatrze. A do tego jeszcze filmy pod chmurką i wiele więcej.

Lato w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpocznie się w piątek koncertem muzyki filmowej. W muzyczną w podróż po świecie filmu zabiorą Opolan Orkiestra Filharmonii, Opolskiej, Chór Filharmonii Opolskiej, a także Barbara Kurdej-Szatan oraz Rafał Szatan. A to wszystko pod batutą Przemysława Neumanna.

Dzień później (sobota) muzycznie będzie już nie na scenie, a na tarasie Amfiteatru. Siesta to od lat jeden ze stałych imprezowych punktów na mapie Opola. Tym razem wystąpią  Dominika Płonka oraz Jazxing. Dominika Płonka to wokalistka i autorka tekstów. W 2023 roku była nominowana do plebiscytu Sanki Gazety Wyborczej dla nowych twarzy na polskim rynku muzycznym. Została także ambasadorką projektu TIDAL Rising wspierającego młodych, obiecujących artystów. Natomiast Jazxing to duet producencko-dj’ski Mateusza Filipiuka oraz Jakuba Sautycza. Obecnie, duet promuje swój debiutancki albumu pt.„Pearls Of The Baltic Sea”. Dj-sety Jazxing, to hipnotyczna podróż balansująca na granicy relaksu, rozrywki i wyraźnej nuty melancholii poprzez brzmienia nowoczesnego cosmic disco, balearic beat, electro, synth wave,post-punk czy acid house.

9 lipca Amfiteatr wypełni się muzyką Amy Winehouse. Do zobaczenia na wielkim ekranie będzie film „Amy” czyli biografia kultowej brytyjskiej wokalistki.

Natomiast 14 lipca odbędzie się „Od Nowa Festiwal” czyli prawdziwy muzyczne maraton. Wystąpią Zalewski, Daria Zawiałow, Igo, Rubens a gościem specjalnym będzie Natalia Szroeder. Koncert każdego z artystów będzie trwał około 70 min, zapowiada się więc wilogodzinna muzyczna uczta w NCPP.

23 lipca w ramach „Kina po lamą” do zobaczenia będzie film „Priscilla”. To biografia żony „króla rock and rolla” Elvisa Presleya.

26 lipca koncert “Golden Tina” – Tribute to Tina Turner. Podczas tej nocy będzie można przenieść się w czasie i delektować najlepszymi hitami artystki, w wykonaniu utalentowanych muzyków. Będzie to wieczór pełen energii, niesamowitej atmosfery i wzruszeń. 27 lipca w Amfiteatrze też będzie muzycznie ale w nieco innym klimacie.

To będzie koncert dla miłośników muzyki tanecznej. Wystąpią MIŁY PAN, TOPKY, DEFIS, CAMASUTRA, SKOLIM, AFTER PARTY, MEJK, WONERS oraz OSKARO.

Najnowsze artykuły