Nie ma nudy na półkoloniach MOS-u

Blisko ćwierć tysiąca dzieci łącznie uczestniczyć będzie do końca wakacji w półkoloniach organizowanych Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu.

Pięciodniowe turnusy zawierają wiele elementów rekreacyjno-sportowych jak i turystycznych. Dzieci maja okazję uczestniczyć w grach i zabawach organizowanych na terenach IX PLO w Opolu, a także mają zorganizowane wyjścia na ściankę wspinaczkową w Toyota Park, Parku Trampolin Odskocznia czy na basen letni (jeśli dopisze pogoda).

– Dzieci chcą wykonywać wiele aktywności, dlatego nasz program jest bardzo elastyczny i nacechowaną dużą dawką zajęć rekreacyjnych. Oprócz zajęć w Opolu mamy też wyjazdy do „Stumilowego lasku” w Żyrowej” gdzie odbywają się gry i zabawy na sportowo czy też turystyczne podróże do zamku w Rogowie Śląskim i Zamku Górnego w Opolu – informuje Tomasz Kleszcz, opiekun półkolonistów i pracownik MOS-u w Opolu.

– Jestem tutaj pierwszy raz i bardzo mi się podoba. Już poznałam nowe koleżanki i cieszę się, że mamy tak dużo zaplanowanych atrakcji. Ja już nie mogę się doczekać wyjścia na basen i ściankę wspinaczkową – mówi jedna z uczestniczek zajęć Lena Młynarczyk z Opola. – Bardzo polecam udział w takich półkoloniach – dodaje Lena. Oprócz trwającego właśnie VII turnusu odbędą się jeszcze dwa. MOS-owskie półkolonie zakończą się 27 sierpnia.