Nie tylko chodniki. Na Pasiecznej wyremontowana zostanie również jezdnia

Na ulicy Pasiecznej od kilku tygodni remontowane są chodniki. Teraz Miejski Zarząd Dróg informuje o rozpoczęciu działań również na jezdni.

Prace będą prowadzone na odcinku około 140 metrów pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót na jezdni ułożona zostanie kostka kamienna. W taki sam sposób w ubiegłym roku wyremontowany został fragment ulicy Pasiecznej pomiędzy ulicami Strzelców Bytomskich a Konsularną.

Roboty wykonawca podzielił na dwa etapy – mówi Mariusz Chałupnik rzecznik MZD. – W ramach pierwszego etapu wyłączony zostanie z ruchu odcinek ulicy Pasiecznej od Jana Dobrego do Konsularnej wraz ze skrzyżowaniem. W tym czasie ulice Pasieczna i Konsularna będą drogami dwukierunkowymi bez przejazdu i będą stanowiły jedynie dojazd do posesji. W ramach drugiego etapu otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Pasiecznej i Konsularnej, na której organizacja ruchu wróci do stanu pierwotnego. W czasie realizacji prac ulica Jana Dobrego na odcinku pomiędzy ulicą Powstańców Śląskich i Odrowążów będzie drogą bez przejazdu.

Prace potrwają do końca września.

Najnowsze artykuły