Nieudany wyjazd opolskiej Odry. Przegrała w Tychach 0-2

Trwa trudny okres dla Odry Opole. Zespół prowadzony przez Dietmara Brehmera przegrał w Tychach 0-2, choć miał okazje, aby doprowadzić do remisu.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, lecz żaden z zespołów nie potrafił stworzyć kontry, którą zagroziłby bramce rywali. Po 15 minutach dokonali tego gospodarze, a precyzyjnym strzałem Mateusza Kuchtę pokonał Szymon Lewicki. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera próbowali szybko wyrównać, jednak gospodarze pewnie kontrolowali mecz. Z minuty na minutę niebiesko-czerwoni zaczynali łapać wiatr w żagle, jednak nie udało im się zdobyć bramki dającej remis. Do szatni schodzili przegrywając 0-1.

Po zmianie stron gra toczyła się w środku pola, a przez większość czasu przy piłce utrzymywali się gospodarze. Mimo tego, zespół Artura Derbina nie był w stanie zagrozić dobrze dysponowanemu Mateuszowi Kuchcie. Opolanie najgroźniejsze sytuacje stwarzali z szybkich kontr, choć brakowało w nich dobrego wykończenia. W ostatnich minutach gospodarze podwyższyli jeszcze wynik, wygrywając to spotkanie 2-0.

Przed Odrą kolejne trudne wyzwanie. Podopiecznym trenera Brehmera zostały jeszcze dwa mecze do końca rundy jesiennej. Najpierw w środę o 19:00 w zaległym meczu podejmą na wyjeździe Termalicę Nieciecza, by w weekend na własnym boisku zmierzą się z Widzewem Łódź.

GKS Tychy 0-1 (0-1) Odra Opole
Bramki: Lewicki 15’, Moneta 90’.
GKS: Jałocha – Połap, Nedić, Sołowiej, Szelga – K. Piątek, Paprzycki, Grzeszczyk, Norkowski, Stelbicki – Lewicki. Trener: Artur Derbin.
Odra: Kuchta – Wypych, Kamiński, Żemło, Matuszewski – Trojak, Mikinic, Nowak, Bonecki, Janus – Piech. Trener: Dietmar Brehmer.