Nocna kontrola volkswagena zakończyła się zatrzymaniem za posiadanie narkotyków

Zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku od 24 do 34 lat to efekt nocnej kontroli przeprowadzonej w Kotorzu Małym przez policjantów turawskiego Sezonowego Ogniwa Wodnego. Mundurowi znaleźli przy zatrzymanych narkotyki, głównie amfetaminę. Dodatkowo jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary aresztu za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. 24-latek już trafił do aresztu, gdzie odsiaduje karę.

6 lipca około godz. 23:00 w Kotorzu Małym policjanci z ogniwa wodnego w Turawie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Nerwowe zachowanie kierowcy i dwójki jego pasażerów wzbudziło czujność funkcjonariuszy – informuje  mł. asp. Przemysław Kędzior z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

34-letni kierujący był mocno pobudzony, co mogło wskazywać na zażycie środków odurzających. W tej sytuacji policjanci przystąpili do dalszej, szczegółowej kontroli podróżujących. Okazało się, że kierowca miał pod siedzeniem schowane kilka gramów amfetaminy i metamfetaminy. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 24-letni pasażer jest poszukiwany do odbycia kary aresztu za przestępstwa narkotykowe, a kontrola jego odzieży wykazała, że posiada przy sobie kilka porcji amfetaminy.

Drugi z pasażerów, 26-latek, również posiadał przy sobie kilka gramów amfetaminy i marihuanę. Trzej mieszkańcy powiatu strzeleckiego zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji – relacjonuje  mł. asp. Przemysław Kędzior.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających. 34-letniemu kierowcy dodatkowo została pobrana krew na obecność narkotyków. Musi się on liczyć również z zarzutem kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających. 24-letni poszukiwany został przewieziony do aresztu, gdzie odbywa już wcześniej zasądzoną karę. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz do 3 lat więzienia.

fot. KMP Opole

Najnowsze artykuły