Nowa lokalizacja i przystanki MZK. Zmiana ruchu w centrum

W związku z niebawem rozpoczynającą się budową  centrum przesiadkowego Opole Główne od 13 stycznia zmieni się organizacja ruchu w jego pobliżu. Autobusy, które dotychczas zatrzymywały się na przystanku obok dworca PKS, teraz będą to robić kilka metrów wcześniej. Nowe wiaty staną na ul. 1 Maja przy tablicy informującej o stanie powietrza.

W połowie stycznia teren dworca autobusowego zostanie zagrodzony, a na placu pojawią się budowlańcy. W pierwszym etapie rozpocznie się rozbiórka istniejącej infrastruktury, a potem budowa centrum przesiadkowego. W związku z tym wyznaczyło nowe i tymczasowe przystanki MZK oraz miejsca postojowe dla PKS-u.

Od 13 stycznia autobusy PKS zamiast na dworcu będą zatrzymywały się na ulicach: Duboisa (na odcinku między 1 Maja i Armii Krajowej, który stanie się jednokierunkowy), Armii Krajowej (w pobliżu Polskiej Spółki Gazownictwa) i Sienkiewicza (przy Areszcie Śledczym). Na powyższych przystankach będzie możliwe wsiadanie i wysiadanie z autobusów. Natomiast na przystanku na ulicy 1 Maja w pobliżu Starostwa Powiatowego będzie się odbywało jedynie wysiadanie z autobusu.

Autobusy MZK (jadące m.in. w stronę osiedla AK) nie będą się już zatrzymywały na przystanku przy dworcu PKS. Na czas prowadzenia robót przystanek będzie przeniesiony kilka metrów dalej  – bliżej skrzyżowania ulic 1 Maja i Kołłątaja. Będzie on obsługiwał linie 5, 9, 13, 15, 21, 25, N1 i N15. Rozwiązanie takie pozwoli na zatrzymywanie się wszystkich autobusów jadących od strony ulicy Piastowskiej w jednym miejscu.

Z kolei linie autobusowe nr 3, 10, 11, 16 i N2 zatrzymujące się dotychczas przy dworcu PKS będą miały swój nowy przystanku przy ulicy Kołłątaja.

Miejsce do dłuższych postojów autobusów (np. przerwy kierowców) zaplanowano na parkingu w pobliżu stadionu żużlowego (okolice Rejtana i Wschodniej).

Najnowsze artykuły