Nowa przychodnia otwarta w Opolu otwarta! Mieści się w USK

W poniedziałek 1 sierpnia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu otwarto nową przychodnię Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Mieści się ona w budynku D szpitala przy ulicy Witosa 26. Świadczy usługi dla dorosłych i dzieci.

W przychodni funkcjonuje 5 gabinetów lekarskich w tym dwa pediatryczne, gabinet zabiegowy pielęgniarki POZ oraz gabinet szczepień dla dzieci wg kalendarza szczepień ochronnych. Przychodnia jest wyposażona w niezbędny sprzęt diagnostyczny, taki jak aparaty USG i EKG.  Ponadto przygotowano dla pacjentów nowoczesną rejestrację i przestronny hol.

– Dzięki wspólnym działaniom miejskiej spółki „Centrum Zdrowia” oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego możemy dziś ogłosić otwarcie nowej przychodni w Opolu. Pozostaje nam zaprosić pacjentów do rejestrowania się w niej – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta.

– Cieszę się, że zrealizowaliśmy tę inwestycję. Udało się połączyć nasz obiekt i kompetencje spółki, doprowadzając do uruchomienia POZ-u, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia mieszkańców – dopowiada Dariusz Madera, dyrektor USK.

Największym zainteresowaniem nowa przychodnia cieszy się  wśród osób zamieszkujących Malinkę i osiedle Armii Krajowej. Rodzice rejestrują także maluchy, które od 1 września będą uczęszczały do pobliskiego nowego przedszkola znajdującego się przy ul. Tarnopolskiej.

Pacjenci nowej przychodni mogą korzystać z laboratorium i pracowni RTG w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. – Mamy pełny zespół medyków oraz zabezpieczenie diagnostyczne i obrazowe, pacjent nie musi więc nigdzie jeździć – podkreśla Tomasz Halski, prezes spółki „Centrum Zdrowia”.


Lekarz rodzinny  przyjmuje   pacjentów  codziennie w godz.od 8.00 do 18.00.
Rejestracja: tel.77 45 15 280 -POZ dorośli, tel.77 45 15 283 – POZ dzieci.