Nowa sala treningowa AZS Judo Opole oficjalnie otwarta

AZS Judo Opole ma piękną, nową salę treningową. Jest ona usytuowana na drugim piętrze kompleksu sportowego Toyota Park.

W oficjalnej uroczystości jej otwarcia uczestniczyli nie tylko sportowcy wszystkich kategorii wiekowych i ich rodziny, ale także prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski, który przekazał symboliczne klucze oraz wychowanka klubu i olimpijka z Tokio Agata Ozdoba-Błach.

– Cieszę się, że mogę z wami być w takim momencie i że wy od teraz będziecie mogli trenować w takich warunkach, w tak wspaniałej hali. Życzę wam, żebyście korzystali z niej jak najlepiej, abyście wyciągnęli tutaj jak najwięcej ze swojego potencjału, bo miejsce i trenerów macie do tego świetnych – mówiła siódma zawodniczka igrzysk olimpijskich w Japonii, a wcześniej m. in. medalistka mistrzostw świata i Europy, która obecnie trenuje w AZS-ie Wrocław.

– Niebawem obchodzimy 45 urodziny naszej społeczności i zastanawialiśmy się wcześniej jak je uczcić, a teraz otrzymaliśmy tak fantastyczny prezent. To obiekt, jakiego nigdy nie mieliśmy – zauważała Anna Chodakowska, trenerka i jednocześnie prezeska klubu. – Wciąż jeszcze jesteśmy w szoku adaptacyjnym i nie możemy się nadziwić jaki jest funkcjonalny – nie kryła.

Poza nową salą, dżudocy otrzymali także pokój trenerski i trzy szatnie treningowe, odpowiednio usytuowane, co jest o tyle ważne w tym sporcie, ze wchodzi się do nich z korytarza, a wychodzi bosą stopą na matę. Do tego w każdej z nich są łazienki.

– Można by powiedzieć, że to żadna wielka rzecz, ale my wcześniej nie mieliśmy w ogóle pryszniców w naszych poprzednich salach treningowych i jest całe pokolenie zawodników, mistrzów Polski, które nie miało możliwości wykąpania się po zajęciach, więc to teraz jest prawdziwa kultura fizyczna – zaznaczała Chodakowska. – Dodatkowo cały ten kompleks sportowy motywuje do pracy. Czuć tę atmosferę. Począwszy od boisk przed budynkiem, gdzie cały czas się coś dzieje, poprzez to co jest w środku, a mamy tu przecież bieżnię, ściankę wspinaczkową, saunę. Myślę, że my jeszcze wielu atutów tego obiektu nie wykorzystaliśmy, bo jesteśmy tu parę dni i dopiero się oswajamy z tą piękną rzeczywistością – wyliczała.

Warto zauważyć, że do obiektu przenosi się do większość grup szkoleniowych. Przedstawiciele klubu zapraszają na treningi także nowych uczestników, a te przeznaczone dla nich odbywają się we wtorki i czwartki (dzieci godz. 17-18, dorośli godz. 20.30-22)