REKLAMA

REKLAMA

Nowe miejsce dla ludzi aktywnych już działa

Kamienica na rogu ulic Damrota i Krakowskiej po remoncie zyskała blask. Działa w niej Centrum Dialogu Obywatelskiego.

Niszczejąca zabytkowa kamienica została wyremontowana w ramach projektu rewitalizacji ulicy Krakowskiej. Teraz przy głównym deptaku miejskim jest piękny budynek. Widok zewnętrzny to jedno. Jeszcze ważniejsze jest to, co będzie znajdować się w środku. Z ulicy Koraszewskiego zostało tam przeniesione kilka dni temu Centrum Dialogu Obywatelskiego czyli wydział urzędu miasta, który współpracuje bezpośrednio z ludźmi działającymi w organizacjach pozarządowych, grupach społecznych czy radach dzielnic.

W budynku na najwyższej kondygnacji znajduje się Izba Pamięci Solidarności, która powstała przy wielkim zaangażowaniu zmarłego kilka miesięcy temu Romana Kirsteina, lidera pierwszej „S” w Opolu. Poniżej są sale sale konferencyjne, które będą mogły być wykorzystywane przez organizacje pozarządowe oraz biura referatów CDO zajmujące się kontaktami z ludźmi (do spraw rad dzielnic oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi).

Centrum Dialogu Obywatelskiego, o czym warto pamiętać koordynuje prace w ramach Budżetu Obywatelskiego, a pełen wykaz zagadnień czym się zajmuje można znaleźć pod linkiem http://www.opole.pl/centrum-dialogu-obywatelskiego/

 

Najnowsze artykuły