Nowe przedszkole na Malince czeka już na dzieci

Nowo powstałe przedszkole nr 63 na osiedlu Malinka jest już prawie gotowe do przyjęcia dzieci. Nowoczesna placówka przy ulicy Tarnopolskiej 121 jest obecnie na etapie wyposażania wnętrz i prac wykończeniowych oraz możliwości dodatkowych zapisów…

Przewidziano bowiem jeszcze rekrutację uzupełniającą, a chętni mogą zgłaszać swój akces w dniach 1-8 sierpnia. Co ciekawe jednak cały proces będzie odbywał się poprzez inne przedszkole, mianowicie nr 55.

– Wstępnie jest już zakończona także rekrutacja wykwalifikowanej kadry specjalistów i nauczycieli. Myślę, że dzieciom będzie u nas bardzo dobrze, gdyż będą miały zapewnioną prawidłową opiekę i edukację – cieszy się Agnieszka Limanówka-Grus, dyrektorka omawianej placówki.

Ta jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dzielnicy, która dynamicznie się rozwija. Cały obiekt będzie miał około 1110 metrów kwadratowych w ramach trzech oddziałów ogólnodostępnych i dwóch integracyjnych. Dodatkowo w budynku znajdować się będzie duża wielofunkcyjna sala do zajęć ruchowo-terapeutycznych, dwa gabinety specjalistyczne logopedy i pedagoga do przeprowadzania zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz kuchnia i pomieszczenia administracyjno-biurowe w tym pokój nauczycielski i sekretariat.

– Miejsce będzie podzielone na pięć grup, cztery 25-osobowe i jedną mniejszą, a to z uwagi na jego integracyjny charakter – wyjaśnia Aleksander Iszczuk, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta dodając, iż obiekt jest bardzo nowoczesny i ekologiczne.

Innowacyjne zastosowania w przedszkolu wpłyną pozytywnie na rozwój podopiecznych. Jasne i przestronne oraz znakomicie wyposażone sale przeznaczone do integracji sensorycznej i gabinet logopedyczny stanowią o walorze edukacyjno-terapeutycznym placówki. Pomoce dydaktyczne są przystosowane do każdej grupy wiekowej i wymagań zdrowotnych dzieci z orzeczeniami. Dzięki zastosowanym technologiom ekologicznym przyszłe koszty utrzymania obiektu będą znacznie mniejsze poprzez zastosowanie pomp ciepła i panele fotowoltaiczne.

– Tym samym nasza placówka będzie miała pozytywny wpływ na środowisko – zachwala Limanówka-Grus.