Nowe ścieżki rowerowe już gotowe. Będą kolejne!

Rowerzyści z Opola będą zadowoleni. Prace na nowych odcinkach rowerowych przebiegają bardzo sprawnie i niebawem ich otwarcie.

Od początku czerwca można jeździć ścieżką wzdłuż ul. Frankiewicza (od skrzyżowania z ulicą Przeskok aż do okolicy przejazdu kolejowego). W sumie nowy odcinek ma ponad 700 metrów. W tym roku udostępniono też przebudowaną ul. Szarych Szeregów, gdzie powstał nowy ciąg pieszo-rowerowy.

Prace trwają a to w kilku lokalizacjach i błyskawicznie zmierzają do finiszu. Powstaje ścieżka wzdłuż ul. Pużaka (od ul. Sosnkowskiego do skrzyżowania z ul. Tarnopolską). Na odcinku blisko 1500 metrów na wielu fragmentach jest już ułożony nowy chodnik i wylany asfalt na drodze rowerowej.

Podobnie sytuacja wygląda przy alei Witosa, gdzie powstaje kolejna nowa ścieżka dla rowerzystów. Pierwotnie termin zakończenia realizacji  ustalono na jesień tego roku, ale wszystko wskazuje na to, że wykonawca skończy prace wcześniej. Na naszych oczach powstaje ścieżka od ul. Częstochowskiej do ul. Wygonowej, która liczy 1235 metrów.

To nie koniec zmian na rowerowej mapie Opola.

Nowa trasa powstaławłaśnie na odcinku wzdłuż obwodnicy północnej (od istniejącej drogi transportu rolnego do ścieżki przy ul. Częstochowskiej) oraz na fragmencie ul. Wrocławskiej (od skrzyżowania z ul. Wspólną do istniejącej ścieżki przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym). Oba budowane odcinki połączyły istniejącą już infrastrukturę rowerowej.

Cały czas powstaje też kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Ulgi, która będzie miała 260 metrów długości oraz siedem metrów szerokości. Przebudowywany jest też most im. Sendlerowej prowadzący na Wyspę Bolko od strony Pasieki.

Jeszcze w tym roku nowe pasy dla cyklistów mają powstać wzdłuż ulic Sosnkowskiego i Horoszkiewicza (w sumie 1426 metrów), na Moście Sybiraków w ciągu ulicy Nysy Łużyckiej, a także wzdłuż ulicy Katowickiej (od Orląt Lwowskich do Szpitala). Podjęto już działania przygotowawcze do budowy ścieżki wzdłuż ulic Tysiąclecia (od ul. Ozimskiej do ul. Grudzickiej) i Grudzickiej (od ul. Tysiąclecia do ul. Wschodniej) – o łącznej długości 1670 metrów. W planie jest pół kilometrowy odcinek od ul. Bolkowskiej do ul. Krapkowickiej wraz z połączeniem z ciągiem od ronda im. Politechniki Opolskiej.

Miejski Zarząd Dróg szykuje się też do wyłonienia wykonawcy trasy rowerowej wzdłuż ulicy Morcinka. Ścieżka zaczynać będzie się przy skrzyżowaniu z ulicą Wschodnią, przetnie przejazd kolejowy i do ul. Witolda Gombrowicza pojedziemy prawą stroną. Następnie – już lewą stroną – prowadzić będzie do skrzyżowania z ulicą Rydla.

Najnowsze artykuły