Nowe wiaty na przystankach w Opolu

Miejski Zarząd Dróg w Opolu wymienił ponad 20 wiat na przystankach autobusowych.

Ich stan był w większej części daleki od dobrego. Należały one bowiem do prywatnego inwestora, który postawił je kilka lat temu w zamian za udostępnienie na nich powierzchni reklamowych. Przez ten okres wiaty jednak „podupadły” i były zaniedbane. Było dużo uwag, jeśli chodzi o serwisowanie, które spoczywało na prywatnej firmie. Sytuacja dotyczyła około 25 wiat, które nie były własnością ani miasta, ani żadnej spółki miejskiej. Ich stan był zły, więc nie przedłużono umowy.

Prywatna firma musiała najpierw zdemontować swoje wiaty, a MZD ogłosiło przetarg na zakup nowych. Cała procedura musiała trochę potrwać, ale w miejsce starych przystanków pojawiały się już nowe. Montaż odbywał się w miarę możliwości, gdyż ze względu na pandemię koronawirusa, firmy produkujące i montujące wiaty miały braki kadrowe.

Jednocześnie postawiono nowe wiaty i wymieniono inne będące w złym stanie. Nowe stoją m.in. na ulicach: Duboisa, Armii Krajowej, Witosa, Pużaka, Fieldorfa, Ozimskiej, Sienkiewicza, Sosnkowskiego, czy Okulickiego i Pużaka. Aktualnie trwa montaż kolejnych, które staną m.in. na kolejnych przystankach przy Ozimskiej, na Placu Kazimierza, na rondzie przy Książąt Opolskich, Jagiellonów, Kołłątaja i na pętli Dambonia.

Najnowsze artykuły