Nowy bus dla podopiecznych Fundacji Jednorogów

Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu ma do dyspozycji nowego busa. Pojazd jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Umożliwi bezpieczne dowożenie podopiecznych fundacji na zajęcia w placówkach oraz odwożenie do domów.

– Ważne jest, by osoby niepełnosprawne, które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do ośrodka, nie były skazane na siedzenie tylko w swoich czterech ścianach. Dowozimy codziennie 41 osób – rano przywozimy je na zajęcia, a po południu odwozimy –  tłumaczy Kazimierz Jednoróg z Fundacji. – Poza tym prowadzona jest popołudniowa świetlica terapeutyczna. Tam jest 20 osób, które bez transportu nie mogły uczestniczyć w rehabilitacji społecznej. Te osoby mają swoje lata, jeśli nie nauczymy ich przebywania w grupie, to pozostaną same sobie – dodaje.

Koszt zakupu nowego busa to ponad 140 tys. zł, z czego 80 tys. zł pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 35 tys. zł to dofinansowanie miasta, a 27 tys. zł to pieniądze własne Fundacji.

– To świetnie zainwestowane pieniądze. Cieszę, że miasto mogło dołożyć “cegiełkę” i wesprzeć zakup nowego busa dla Fundacji. Pomagamy pomagać – zaznacza prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

To ósmy samochód, który będzie eksploatowała Fundacja “Dom” od momentu jej powstania.

 

Najnowsze artykuły