O Opolu po… koreańsku!

 W najnowszym numerze Arts and Culture ukazał się artykuł o Opolu. Jest to o tyle ciekawe, iż magazyn pozwala zapoznać się z szeroko rozumianą kulturą i turystyką europejską mieszkańcom… Korei.

Do tej pory przedstawiono tamtejszemu czytelnikowi 37 miejsc i atrakcji z całej Polski. W periodyku znalazły się m. in.: Pałac Jana III w Wilanowie, Zamek w Malborku, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Toruń, Tarnowskie Góry, Warszawa, Kalwaria Zebrzydowska, Zakopane, Kraków, Lublin. Co istotne wszystkie teksty ukazały się zarówno w języku koreańskim, jak i angielskim wraz ze zdjęciami.

Opole przedstawione zostało z kolei jako muzyczne miasto, a spośród rzeczy, którymi możemy się pochwalić wymienione i opisane zostały: Amfiteatr, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Opolska Aleja Gwiazd na Rynku, a ponadto sam Rynek oraz Opolska Wenecja i Wieża Piastowska. Magazyn jest dostępny nie tylko na stronie internetowej, papierową wersję można także zakupić w księgarniach w Republice Korei. Oprócz tego magazyn w formie papierowej jest codziennie dostępny dla pasażerów podróżujących liniami lotniczymi Lufthansa na trasie Seul-Frankfurt i Seul-Monachium. Artykuł jest efektem współpracy Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej z Ambasadą RP w Seulu.

Link do artykułu: http://www.artsnculture.com/news/articleView.html?idxno=3297

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły