O wakacyjnych pamiątkach w muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego również nastraja się wakacyjnie. Dziś (02.07) organizuje warsztaty pod wiele mówiącym tytułem „Wakacyjne skarby”. W lipcu ciekawych wydarzeń jest znacznie więcej.

Spotkanie w Muzeum u progu lata stanowi znakomitą okazję do podzielenia się swoimi tajemnicami związanymi właśnie z kolekcjonowaniem wakacyjnych pamiątek-skarbów – rekomenduje wydarzenie Dobromir Kożuch z Muzeum Śląska Opolskiego.

Tematem przewodnim będą pamiątki, jakie przywozimy właśnie z wakacji. Zajęcia zaplanowano w dwóch częściach. W pierwszej uczestnicy wspólnie z prowadzącym rozejrzą się po ekspozycjach muzealnych, aby inspirując się nimi stworzyć później własne, domowe kolekcje. W części warsztatowej natomiast uczestnicy ozdobią swój własny pojemniczek na skarby.

Wydarzenie odbędzie się 2 lipca w samo południe, w gmachu głównym Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Mały Rynek 7.

W cyklu „Wakacje w muzeum” tylko w lipcu zaplanowano m.in.:

  • 9 lipca, godz. 12:00, „Letnie fantazje. Tkaniny i przyroda”

W otoczeniu muzealnych wystaw, dzieci (powyżej 5. roku życia) będą tworzyć wyjątkowe prace z tkanin, filcu, wstążek i guzików, czerpiąc inspiracje z malarstwa i wakacyjnych widoków.

  • 16 lipca, godz. 12:00, Obrazy z wakacji”

Wakacyjne warsztaty dla dzieci inspirowane twórczością Jana Cybisa. Uczestnicy odkryją nadmorskie pejzaże i stworzą własne dzieła.

  • 23 lipca, godz. 12:00, „Z notatnika przyrodnika”. Zajęcia terenowe

Uczestnicy będą m.in. prowadzić obserwacje zwierząt żyjących na Wyspie Bolko.

  • 30 lipca, godz. 12:00, „Na wiejskiej łące”

W trakcie zajęć dzieci (od 6. roku życia) zanurzą się w świat wiejskiej przyrody i sztuki ludowej, czerpiąc inspiracje z wystaw etnograficznych. W części twórczej stworzą wyjątkową ozdobę – drewniany kwiatek na podstawce, który będzie wspaniałą dekoracją na stolik czy parapet.

Najnowsze artykuły