Obwodnica Piastowska oficjalnie otwarta

Pierwsi szczęśliwcy już przejechali nowy odcinek drogi, a auta pojadą drogą w godzinach popołudniowych.

– To ten dzień, gdy jestem szczególnie dumny i zadowolony – powiedział Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. – Jedna z największych i najważniejszych inwestycji drogowych w historii Opola została zakończona. Nowy odcinek poprawi bezpieczeństwo i uwolni miasto od uciążliwego ruchu i hałasu.

Obwodnica Piastowska ma 3,5 km długości. Jej trasa przebiega od węzła na obwodnicy północnej, a kończy się na węźle na ul. Niemodlińskiej. Na odcinku od obwodnicy północnej do ulicy Zbożowej droga ma po dwa pasy w każdą stronę. Jest jednak możliwość, aby w przyszłości drogę poszerzyć także na kolejnym odcinku do węzła na ul. Niemodlińskiej.

Nowy odcinek obwodnicy ułatwi komunikację po zachodniej części miast. Odciąży od ruchu tranzytowego ulice: Domańskiego i Partyzancką. Budowa drogi zapewni także lepsze warunki dojazdu do obszarów przemysłowych w strefie ekonomicznej i handlowych (m.in. Centrum Handlowe “Karolinka”). W jej pobliżu znajdują się m.in.: cmentarz komunalny, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Park Naukowo-Technologiczny czy w przyszłości nowy stadion piłkarski.

Przy obwodnicy zostanie posadzonych 869 drzew i 4345 krzewów. Do wykonania nasypów wykorzystano 305 tysięcy metrów sześciennych ziemi. Koszt budowy obwodnicy to ponad 130 mln zł.

Film z otwarcia obwodnicy

http://www.facebook.com/czasnaOpole/videos/448217059183979/

Najnowsze artykuły