Będą czasowe utrudnienia na moście

Od jutra (piątek. godzina 8:00) zamknięty będzie prawy pas na moście na ulicy Wrocławskiej w kierunku Półwsi. Ruch będzie odbywał się w obu kierunkach lewą częścią mostu (są tam dwa pasy prowadzące do centrum miasta).

Zamknięcie jest konieczne, ponieważ na miejsce będą dostarczane materiały niezbędne do dalszego remontu mostu. Utrudnienia mogą potrwać do soboty. Na moście prowadzone są prace związane z normalnym utrzymaniem mostu. Ma on już swoje lata i jak każda tego typu konstrukcja co jakiś czas wymaga interwencji. Tym razem odtwarzane są elementy żelbetowe dylatacji mostu.

– Robimy to po to, aby podczas opadów deszczu woda nie ściekała przez dylatację i niszczyła obiektu. To drugi etap robót, który rozpoczął się pod koniec wakacji i zakończy się pod koniec października. Przed wakacjami taki sam remont prowadziliśmy na lewej części mostu – tłumaczy rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, Adam Leszczyński.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły