Od poniedziałku remont na ulicy Wrocławskiej wejdzie w nowy etap. Mamy harmonogram działań

Z początkiem wakacji na ulicy Wrocławskiej drogowcy zaczną działać w obszarze jezdni. Na przyszły tydzień prace zaplanowane są na odcinku od skrzyżowania Wrocławskiej z ulicami Partyzancką i Domańskiego, kończąc za mostem na kanale Ulgi.

Jak przekazuje Miejski Zarząd Dróg w poniedziałek cały odcinek ma zostać sfrezowany. Prace będą realizowane od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Partyzanckiej. Komunikacja w obu kierunkach będzie utrzymana, a odcinkowo będzie wprowadzany ruch wahadłowy.

Pierwszy asfalt będzie układany we wtorek – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik MZD. – Roboty w ten dzień będą wykonywane na pasach w stronę centrum miasta, wzdłuż wyspy rozdziału, która w ubiegłych tygodniach była przebudowywana. Kwestia komunikacji w tym miejscu będzie wyglądała bardzo podobnie jak w ostatnim czasie.

Z większymi utrudnieniami musimy liczyć się w środę i czwartek.

Wówczas wykonawca będzie układał masę na pasach prowadzących w stronę wyjazdu z miasta – dodaje Mariusz Chałupnik. – Przez te dwa dni zamknięty zostanie odcinek od ulicy Niemodlińskiej w stronę ulicy Partyzanckiej. Możliwy będzie natomiast przejazd do centrum Opola.

Zakończenie tego etapu planowane jest na piątek. W ten dzień nie powinno być już jednak większych utrudnień.

Warto zaznaczyć, że harmonogram uzależniony jest od warunków atmosferycznych.

Najnowsze artykuły